Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  KM5 inkl luciasim    Utskriftsdatum  17 december 2017   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  20:58   
  Arrangör  VSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 december 2017         
 
 
Gren 1, 25m Fjäril Mix Utmanaren, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Bovinder  2005              21.29   
  Västerviks Simsällskap                   
Sigrid Rasmusson  2005              22.29   
  Västerviks Simsällskap  22.83                 
Majken Hamstedt  2007              24.20   
  Västerviks Simsällskap                   
Edith Jansson  2007              24.53   
  Västerviks Simsällskap                   
Tualie Hörnell  2006              28.51   
  Västerviks Simsällskap  24.95                 
Selma Malminger  2007              29.46   
  Västerviks Simsällskap                   
Ellen Lowejko  2005              DNS   
  Västerviks Simsällskap  21.51                 
 
Gren 2, 50m Fjäril Damer Utm/KM, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Kuggvik  2005    467          31.41   
  Västerviks Simsällskap  32.60                 
Alva Claesén  2004    386          33.47   
  Västerviks Simsällskap  37.01                 
Maria Miñana Juan  2004    299          36.42   
  Västerviks Simsällskap  38.00                 
Tilda Sundell  2005    278          37.34   
  Västerviks Simsällskap  39.88                 
Emma Kindberg  2004    207          41.20   
  Västerviks Simsällskap  42.84                 
Ida Holmberg  2004    160          44.87   
  Västerviks Simsällskap  44.08                 
Elin Hagman  2004    149          45.92   
  Västerviks Simsällskap  46.87                 
Maja Lundmark  2004    136          47.32   
  Västerviks Simsällskap                   
Alva Jacobsson  2005    127          48.48   
  Västerviks Simsällskap  50.33                 
10  Frida Liliequist  2004    117          49.77   
  Västerviks Simsällskap  53.98                 
11  Lisa Grimvall  2004    113          50.34   
  Västerviks Simsällskap  53.73                 
 
Gren 2, 50m Fjäril Damer Utm/KM, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Wedel  2000    561          29.56   
  Västerviks Simsällskap  29.33                 
Felicia Claesén  2001    442          32.00   
  Västerviks Simsällskap  29.86                 
Ida-Lee Fjelstrenius  2002    300          36.41   
  Västerviks Simsällskap  36.91                 
Mira Grimvall  2002    275          37.49   
  Västerviks Simsällskap  39.10                 
Ellen Augustini  2002    274          37.52   
  Västerviks Simsällskap  42.30                 
Hanna Liliequist  2002    257          38.33   
  Västerviks Simsällskap  41.13                 
 
Gren 3, 50m Fjäril Herrar Utm/KM, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Yousef Suhil  2003    376          30.19   
  Västerviks Simsällskap  31.46                 
Stefanos Gavriliidis  2003    348          30.97   
  Västerviks Simsällskap  36.00                 
Mattias Nad  2003    193          37.71   
  Västerviks Simsällskap  44.49                 
Yannick Winkler  2003    176          38.85   
  Västerviks Simsällskap  41.67                 
Hannes Hallberg  2004    167          39.55   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Fjäril Herrar Utm/KM, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Ohlsén  2000    616          25.61   
  Västerviks Simsällskap  25.60                 
Edvin Torlakovic  2001    470          28.02   
  Västerviks Simsällskap  27.97                 
Felix Öberg  2001    408          29.39   
  Västerviks Simsällskap  29.53                 
Jesper Jönsson  2000    377          30.16   
  Västerviks Simsällskap  30.63                 
Elias Fölling Barck  2001    349          30.94   
  Västerviks Simsällskap  31.03                 
Gustav Ferlin  2000    263          34.02   
  Västerviks Simsällskap  35.99                 
Anton Lundh  1996    236          35.26   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 4, 25m Bröst Mix Utmanaren, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Majken Hamstedt  2007              23.49   
  Västerviks Simsällskap  25.20                 
Molly Wall  2007              24.86   
  Västerviks Simsällskap  27.25                 
August Åhlin  2004              25.19   
  Västerviks Simsällskap  25.67                 
Hjalmar Aldrin  2007              26.73   
  Västerviks Simsällskap  27.71                 
Selma Malminger  2007              27.04   
  Västerviks Simsällskap  29.45                 
Bernat Miñana Juan  2006              27.47   
  Västerviks Simsällskap                   
Vilgot Grimvall  2008              27.65   
  Västerviks Simsällskap  31.39                 
Mea Bovinder  2007              27.76   
  Västerviks Simsällskap                   
Meycarl Ong  2002              28.01   
  Västerviks Simsällskap  30.58                 
10  Nora Jelili  2008              28.69   
  Västerviks Simsällskap  28.74                 
11  Ted Sundell  2009              29.00   
  Västerviks Simsällskap  28.45                 
12  Nassif Khierbek  2008              29.91   
  Västerviks Simsällskap  29.81                 
13  Rasmus Jacobsson  2008              30.52   
  Västerviks Simsällskap  29.48                 
14  Freja Larsson  2007              31.11   
  Västerviks Simsällskap                   
15  Kaia Weidmert  2008              32.64   
  Västerviks Simsällskap  35.00                 
16  Enzo Fridsta  2008              32.67   
  Västerviks Simsällskap  34.58                 
17  Alois Åhlin  2008              33.19   
  Västerviks Simsällskap  36.77                 
18  Signe Lönnberg  2009              33.23   
  Västerviks Simsällskap  32.73                 
19  Sam Bovinder  2010              34.12   
  Västerviks Simsällskap                   
20  Magnus Andersson  2009              34.13   
  Västerviks Simsällskap  34.67                 
21  Didrik Lönnberg  2007              35.02   
  Västerviks Simsällskap  33.70                 
22  Charmey Ong  2003              39.12   
  Västerviks Simsällskap                   
23  Emma Liliequist  2012              53.89   
  Västerviks Simsällskap                   
Harald Rasmusson  2007              DNS   
  Västerviks Simsällskap  32.80                 
Isak Lagerström  2007              DSQ   
  Västerviks Simsällskap                   
Tilda Franzén  2007              DSQ   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröst Damer Utm/KM, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Kuggvik  2005    407          38.64   
  Västerviks Simsällskap  45.05                 
Maria Miñana Juan  2004    351          40.59   
  Västerviks Simsällskap  42.72                 
Alva Claesén  2004    325          41.65   
  Västerviks Simsällskap  46.44                 
Tilda Sundell  2005    322          41.76   
  Västerviks Simsällskap  44.79                 
Maja Lundmark  2004    238          46.18   
  Västerviks Simsällskap  47.44                 
Frida Liliequist  2004    222          47.25   
  Västerviks Simsällskap  48.02                 
Alva Jacobsson  2005    173          51.32   
  Västerviks Simsällskap  52.15                 
Elin Hagman  2004    160          52.74   
  Västerviks Simsällskap  51.07                 
Lisa Grimvall  2004    146          54.31   
  Västerviks Simsällskap  53.90                 
10  Nathalie Johansson  2005    145          54.42   
  Västerviks Simsällskap  55.33                 
11  Edith Jansson  2007    111          59.50   
  Västerviks Simsällskap                   
12  Yadigar Haji Taleb  2005    84          1:05.26   
  Västerviks Simsällskap                   
Ellen Lowejko  2005              DNS   
  Västerviks Simsällskap  51.12                 
Linnea Karlsson  2004              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  46.26                 
Sigrid Rasmusson  2005              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  48.43                 
Tualie Hörnell  2006              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  58.54                 
 
Gren 5, 50m Bröst Damer Utm/KM, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Wedel  2000    541          35.14   
  Västerviks Simsällskap  34.89                 
Felicia Claesén  2001    476          36.66   
  Västerviks Simsällskap  35.44                 
Mira Grimvall  2002    352          40.54   
  Västerviks Simsällskap  41.24                 
Hanna Liliequist  2002    335          41.23   
  Västerviks Simsällskap  41.87                 
Ellen Augustini  2002    282          43.63   
  Västerviks Simsällskap  43.82                 
Ida-Lee Fjelstrenius  2002    251          45.40   
  Västerviks Simsällskap  47.43                 
Fanny Thelin  2002    236          46.33   
  Västerviks Simsällskap  46.40                 
 
Gren 6, 50m Bröst Herrar Utm/KM, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Stefanos Gavriliidis  2003    380          34.84   
  Västerviks Simsällskap  34.00                 
Yousef Suhil  2003    313          37.15   
  Västerviks Simsällskap  35.23                 
Mattias Nad  2003    210          42.43   
  Västerviks Simsällskap  51.51                 
Hannes Hallberg  2004    172          45.35   
  Västerviks Simsällskap  49.88                 
Yannick Winkler  2003    157          46.73   
  Västerviks Simsällskap  46.42                 
Simon Adolfsson  2005    136          48.99   
  Västerviks Simsällskap                   
Leo Bovinder  2005    131          49.71   
  Västerviks Simsällskap  49.77                 
Adam Ekeflod  2006    107          53.10   
  Västerviks Simsällskap  55.81                 
 
Gren 6, 50m Bröst Herrar Utm/KM, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Ohlsén  2000    569          30.47   
  Västerviks Simsällskap  29.67                 
Edvin Torlakovic  2001    548          30.85   
  Västerviks Simsällskap  30.04                 
Felix Öberg  2001    350          35.81   
  Västerviks Simsällskap  37.09                 
Elias Fölling Barck  2001    324          36.73   
  Västerviks Simsällskap  36.40                 
Gustav Ferlin  2000    311          37.23   
  Västerviks Simsällskap  38.44                 
Jesper Jönsson  2000    307          37.41   
  Västerviks Simsällskap  37.89                 
 
Gren 7, 25m Rygg Mix Utmanaren, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Majken Hamstedt  2007              23.53   
  Västerviks Simsällskap  26.22                 
Adam Ekeflod  2006              24.41   
  Västerviks Simsällskap  23.33                 
Bernat Miñana Juan  2006              24.57   
  Västerviks Simsällskap                   
Edith Jansson  2007              25.22   
  Västerviks Simsällskap  24.80                 
Rasmus Jacobsson  2008              25.34   
  Västerviks Simsällskap  25.90                 
Hjalmar Aldrin  2007              27.01   
  Västerviks Simsällskap  28.87                 
Selma Malminger  2007              27.26   
  Västerviks Simsällskap  31.00                 
Enzo Fridsta  2008              27.36   
  Västerviks Simsällskap  28.19                 
Nora Jelili  2008              27.86   
  Västerviks Simsällskap  28.78                 
10  Mea Bovinder  2007              28.02   
  Västerviks Simsällskap                   
11  Ted Sundell  2009              28.68   
  Västerviks Simsällskap  28.09                 
12  Meycarl Ong  2002              29.54   
  Västerviks Simsällskap  31.66                 
13  Vilgot Grimvall  2008              29.86   
  Västerviks Simsällskap  31.94                 
14  Charmey Ong  2003              30.19   
  Västerviks Simsällskap  28.02                 
15  Molly Wall  2007              30.38   
  Västerviks Simsällskap  31.63                 
16  Didrik Lönnberg  2007              31.19   
  Västerviks Simsällskap  30.33                 
17  Sam Bovinder  2010              31.97   
  Västerviks Simsällskap                   
18  Kaia Weidmert  2008              33.10   
  Västerviks Simsällskap  33.89                 
19  Freja Larsson  2007              34.29   
  Västerviks Simsällskap                   
20  Yadigar Haji Taleb  2005              35.62   
  Västerviks Simsällskap                   
21  Magnus Andersson  2009              36.34   
  Västerviks Simsällskap  36.47                 
22  Nassif Khierbek  2008              36.56   
  Västerviks Simsällskap  34.40                 
23  Signe Lönnberg  2009              37.68   
  Västerviks Simsällskap  36.94                 
24  August Åhlin  2004              38.31   
  Västerviks Simsällskap  35.37                 
25  Alois Åhlin  2008              45.35   
  Västerviks Simsällskap                   
Emma Liliequist  2012              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
Harald Rasmusson  2007              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
Isak Lagerström  2007              DNS   
  Västerviks Simsällskap  44.61                 
Tilda Franzén  2007              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Rygg Damer Utm/KM, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Kuggvik  2005    423          34.19   
  Västerviks Simsällskap  38.70                 
Maria Miñana Juan  2004    290          38.76   
  Västerviks Simsällskap  39.71                 
Tilda Sundell  2005    284          39.04   
  Västerviks Simsällskap  41.01                 
Alva Claesén  2004    266          39.91   
  Västerviks Simsällskap  40.56                 
Linnea Karlsson  2004    235          41.59   
  Västerviks Simsällskap  40.63                 
Maja Lundmark  2004    184          45.06   
  Västerviks Simsällskap  46.86                 
Frida Liliequist  2004    167          46.54   
  Västerviks Simsällskap  47.56                 
Sigrid Rasmusson  2005    155          47.77   
  Västerviks Simsällskap  51.92                 
Elin Hagman  2004    149          48.35   
  Västerviks Simsällskap  46.67                 
10  Tualie Hörnell  2006    139          49.48   
  Västerviks Simsällskap  48.41                 
11  Lisa Grimvall  2004    138          49.63   
  Västerviks Simsällskap  48.32                 
12  Alva Jacobsson  2005    118          52.24   
  Västerviks Simsällskap  53.32                 
13  Nathalie Johansson  2005    100          55.23   
  Västerviks Simsällskap  58.10                 
Ellen Lowejko  2005              DNS   
  Västerviks Simsällskap  47.93                 
 
Gren 8, 50m Rygg Damer Utm/KM, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Wedel  2000    504          32.25   
  Västerviks Simsällskap  31.36                 
Felicia Claesén  2001    373          35.63   
  Västerviks Simsällskap  32.41                 
Mira Grimvall  2002    299          38.35   
  Västerviks Simsällskap  37.28                 
Ida-Lee Fjelstrenius  2002    221          42.40   
  Västerviks Simsällskap  41.35                 
Ellen Augustini  2002    197          44.09   
  Västerviks Simsällskap  44.70                 
 
Gren 9, 50m Rygg Herrar Utm/KM, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Yousef Suhil  2003    264          34.63   
  Västerviks Simsällskap  34.10                 
Stefanos Gavriliidis  2003    255          35.03   
  Västerviks Simsällskap  37.00                 
Hannes Hallberg  2004    160          40.86   
  Västerviks Simsällskap  49.56                 
Yannick Winkler  2003    138          42.94   
  Västerviks Simsällskap  42.48                 
Simon Adolfsson  2005    135          43.24   
  Västerviks Simsällskap                   
Leo Bovinder  2005    93          48.88   
  Västerviks Simsällskap  50.39                 
 
Gren 9, 50m Rygg Herrar Utm/KM, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Ohlsén  2000    506          27.88   
  Västerviks Simsällskap  26.87                 
Edvin Torlakovic  2001    385          30.52   
  Västerviks Simsällskap  29.39                 
Felix Öberg  2001    368          30.99   
  Västerviks Simsällskap  30.61                 
Jesper Jönsson  2000    307          32.91   
  Västerviks Simsällskap  31.09                 
Elias Fölling Barck  2001    226          36.46   
  Västerviks Simsällskap  35.36                 
Gustav Ferlin  2000    215          37.06   
  Västerviks Simsällskap  37.71                 
 
Gren 10, 25m Frisim Mix Utmanaren, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edith Jansson  2007              19.30   
  Västerviks Simsällskap  21.08                 
Bernat Miñana Juan  2006              20.66   
  Västerviks Simsällskap                   
Majken Hamstedt  2007              21.60   
  Västerviks Simsällskap  23.56                 
Adam Ekeflod  2006              22.47   
  Västerviks Simsällskap  23.68                 
Hjalmar Aldrin  2007              23.33   
  Västerviks Simsällskap  22.03                 
Ted Sundell  2009              23.37   
  Västerviks Simsällskap  24.37                 
Selma Malminger  2007              23.45   
  Västerviks Simsällskap  27.34                 
Mea Bovinder  2007              24.67   
  Västerviks Simsällskap                   
Vilgot Grimvall  2008              24.79   
  Västerviks Simsällskap  27.40                 
10  Nora Jelili  2008              24.85   
  Västerviks Simsällskap  27.59                 
11  Meycarl Ong  2002              26.02   
  Västerviks Simsällskap  29.55                 
12  Rasmus Jacobsson  2008              26.13   
  Västerviks Simsällskap  24.50                 
13  Molly Wall  2007              26.89   
  Västerviks Simsällskap  29.76                 
14  Kaia Weidmert  2008              27.37   
  Västerviks Simsällskap  30.29                 
15  Enzo Fridsta  2008              27.53   
  Västerviks Simsällskap  30.34                 
16  August Åhlin  2004              28.41   
  Västerviks Simsällskap                   
17  Nassif Khierbek  2008              29.14   
  Västerviks Simsällskap  28.00                 
18  Yadigar Haji Taleb  2005              29.16   
  Västerviks Simsällskap                   
19  Magnus Andersson  2009              30.48   
  Västerviks Simsällskap  33.43                 
20  Sam Bovinder  2010              31.35   
  Västerviks Simsällskap                   
21  Freja Larsson  2007              31.93   
  Västerviks Simsällskap                   
22  Didrik Lönnberg  2007              32.20   
  Västerviks Simsällskap  33.48                 
23  Signe Lönnberg  2009              34.65   
  Västerviks Simsällskap  31.91                 
24  Charmey Ong  2003              34.89   
  Västerviks Simsällskap                   
25  Alois Åhlin  2008              40.16   
  Västerviks Simsällskap                   
Freja Larsson  2007              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
Harald Rasmusson  2007              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
Tilda Franzén  2007              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 11, 50m Frisim Damer Utm/KM, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Kuggvik  2005    529          28.72   
  Västerviks Simsällskap  28.66                 
Alva Claesén  2004    354          32.83   
  Västerviks Simsällskap  35.24                 
Emma Kindberg  2004    341          33.24   
  Västerviks Simsällskap  36.75                 
Maria Miñana Juan  2004    317          34.08   
  Västerviks Simsällskap  33.42                 
Tilda Sundell  2005    282          35.41   
  Västerviks Simsällskap  35.51                 
Linnea Karlsson  2004    259          36.44   
  Västerviks Simsällskap  36.91                 
Elin Hagman  2004    210          39.07   
  Västerviks Simsällskap  38.30                 
Maja Lundmark  2004    206          39.33   
  Västerviks Simsällskap  36.97                 
Ida Holmberg  2004    198          39.86   
  Västerviks Simsällskap  41.19                 
10  Alva Jacobsson  2005    175          41.47   
  Västerviks Simsällskap  44.97                 
11  Lisa Grimvall  2004    137          44.98   
  Västerviks Simsällskap  43.84                 
12  Tualie Hörnell  2006    129          45.96   
  Västerviks Simsällskap  48.92                 
13  Nathalie Johansson  2005    94          51.05   
  Västerviks Simsällskap  52.56                 
Ellen Lowejko  2005              DNS   
  Västerviks Simsällskap  40.59                 
Frida Liliequist  2004              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  38.97                 
Sigrid Rasmusson  2005              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  39.51                 
 
Gren 11, 50m Frisim Damer Utm/KM, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Wedel  2000    567          28.07   
  Västerviks Simsällskap  28.09                 
Felicia Claesén  2001    444          30.45   
  Västerviks Simsällskap  28.04                 
Mira Grimvall  2002    377          32.15   
  Västerviks Simsällskap  31.38                 
Hanna Liliequist  2002    368          32.43   
  Västerviks Simsällskap  33.47                 
Ida-Lee Fjelstrenius  2002    298          34.78   
  Västerviks Simsällskap  34.59                 
Ellen Augustini  2002    233          37.73   
  Västerviks Simsällskap  37.71                 
Fanny Thelin  2002    156          43.10   
  Västerviks Simsällskap  44.28                 
Julia Helleblad  2002    151          43.61   
  Västerviks Simsällskap  41.47                 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar Utm/KM, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Yousef Suhil  2003    406          27.35   
  Västerviks Simsällskap  28.56                 
Stefanos Gavriliidis  2003    371          28.19   
  Västerviks Simsällskap  27.50                 
Yannick Winkler  2003    213          33.88   
  Västerviks Simsällskap  35.93                 
Hannes Hallberg  2004    207          34.23   
  Västerviks Simsällskap  39.13                 
Mattias Nad  2003    177          36.07   
  Västerviks Simsällskap  38.55                 
Leo Bovinder  2005    91          44.89   
  Västerviks Simsällskap  45.96                 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar Utm/KM, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Ohlsén  2000    594          24.10   
  Västerviks Simsällskap  23.27                 
Edvin Torlakovic  2001    473          26.00   
  Västerviks Simsällskap  25.45                 
Felix Öberg  2001    402          27.43   
  Västerviks Simsällskap  26.79                 
Jesper Jönsson  2000    385          27.84   
  Västerviks Simsällskap  27.50                 
Elias Fölling Barck  2001    368          28.26   
  Västerviks Simsällskap  28.22                 
Gustav Ferlin  2000    297          30.34   
  Västerviks Simsällskap  31.34                 
 
Gren 13, 100m Medley Damer KM, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Kuggvik  2005    422  33.96        1:15.53   
  Västerviks Simsällskap  1:19.51                 
                     
Alva Claesén  2004    340  37.19        1:21.12   
  Västerviks Simsällskap  1:23.56                 
                     
Maria Miñana Juan  2004    323  36.97        1:22.55   
  Västerviks Simsällskap  1:20.62                 
                     
Tilda Sundell  2005    306  40.18        1:24.01   
  Västerviks Simsällskap  1:27.20                 
                     
Emma Kindberg  2004    251  42.15        1:29.75   
  Västerviks Simsällskap  1:34.12                 
                     
Maja Lundmark  2004    201  46.59        1:36.71   
  Västerviks Simsällskap  1:37.06                 
                     
Elin Hagman  2004    192  46.66        1:38.18   
  Västerviks Simsällskap  1:40.39                 
                     
Frida Liliequist  2004    182  49.21        1:39.82   
  Västerviks Simsällskap  1:39.69                 
                     
Ida Holmberg  2004    175  49.10        1:41.28   
  Västerviks Simsällskap  1:40.16                 
                     
10  Alva Jacobsson  2005    156  49.47        1:45.14   
  Västerviks Simsällskap  1:53.59                 
                     
11  Lisa Grimvall  2004    154  50.24        1:45.53   
  Västerviks Simsällskap  1:44.39                 
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer KM, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Claesén  2001    369  35.99        1:18.94   
  Västerviks Simsällskap  1:06.91                 
                     
Mira Grimvall  2002    353  37.28        1:20.15   
  Västerviks Simsällskap  1:21.45                 
                     
Hanna Liliequist  2002    309  39.70        1:23.82   
  Västerviks Simsällskap  1:25.08                 
                     
Ida-Lee Fjelstrenius  2002    277  40.82        1:26.92   
  Västerviks Simsällskap  1:25.31                 
                     
Ellen Augustini  2002    260  41.76        1:28.76   
  Västerviks Simsällskap  1:31.83                 
                     
Fanny Thelin  2002    173  51.30        1:41.62   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Agnes Wedel  2000              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  1:06.75                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar KM, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Stefanos Gavriliidis  2003    313  36.32        1:14.05   
  Västerviks Simsällskap  1:17.00                 
                     
Yannick Winkler  2003    180  40.90        1:29.05   
  Västerviks Simsällskap  1:20.40                 
                     
Hannes Hallberg  2004    169  40.95        1:30.82   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Leo Bovinder  2005              DSQ   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Mattias Nad  2003              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  1:34.00                 
                     
Yousef Suhil  2003              DSQ   
  Västerviks Simsällskap  1:14.24                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar KM, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Ohlsén  2000    539  28.13        1:01.80   
  Västerviks Simsällskap  59.35                 
                     
Edvin Torlakovic  2001    452  32.21        1:05.54   
  Västerviks Simsällskap  1:03.81                 
                     
Felix Öberg  2001    415  30.80        1:07.43   
  Västerviks Simsällskap  1:07.99                 
                     
Jesper Jönsson  2000    347  32.51        1:11.54   
  Västerviks Simsällskap  1:09.84                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    310  35.28        1:14.32   
  Västerviks Simsällskap  1:12.37                 
                     
Gustav Ferlin  2000    270  37.50        1:17.74   
  Västerviks Simsällskap  1:20.96                 
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anders Ohlsén  1964              29.29   
  Västerviks Simsällskap  29.03                 
Erik Janson  1992              30.85   
  Västerviks Simsällskap                   
Anton Lundh  1996              32.06   
  Västerviks Simsällskap                   
Hanna Liliequist  2002              33.39   
  Västerviks Simsällskap  33.47                 
Eric Sjöblad  1995              35.64   
  Västerviks Simsällskap                   
Maja Lundmark  2004              37.45   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 17, 3 x 25 m Öppen lagkapp, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Köttbullarna      44.41        44.41   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Greken Och Kompany      44.71        44.71   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Tedrik      45.65        45.65   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
I:et      50.21        50.21   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
de Skeppslösa      21.16  1:19.70      1:19.70   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  17 december 2017 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  20:58