Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KM2    Utskriftsdatum  23 april 2017   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  17:33   
  Arrangör  VSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2017         
 
 
Gren 1, 25m Fjäril Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexia de Mûller  2003  Västerviks Simsällskap            20.56   
Wilma Nordqvist  2003  Västerviks Simsällskap            21.09   
Fia Andersson Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap            21.36   
Agny Wretlind  2003  Västerviks Simsällskap            22.59   
Fanny Thelin  2002  Västerviks Simsällskap            23.43   
Tualie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap            29.89   
Edin Bitici  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjäril Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            44.49   
Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            46.94   
Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap            47.69   
Julia Wall  2004  Västerviks Simsällskap            49.79   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    30.17  1:03.84  1:37.96    2:12.02   
Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    32.16  1:08.78  1:47.80    2:27.07   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    34.80  1:14.60  1:57.57    2:38.19   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    36.09  1:17.62  2:00.33    2:41.87   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    36.37  1:18.90  2:02.49    2:43.42   
Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    37.40  1:19.12  2:03.52    2:45.70   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    38.39  1:23.11  2:08.63    2:51.42   
Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    40.63  1:25.03  2:10.75    2:55.16   
Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    40.71  1:26.49  2:13.95    2:58.31   
10  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    41.86  1:30.97  2:23.44    3:15.48   
11  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    46.20  1:38.72  2:33.42    3:25.32   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    27.20  56.70  1:27.53    1:58.32   
Oscar Sjöblad  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.69  55.40  1:26.99    2:01.47   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    29.34  1:01.53  1:35.08    2:09.58   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    28.99  1:02.67  1:37.28    2:10.83   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    30.55  1:05.68  1:41.46    2:16.27   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    34.53  1:10.20  1:51.21    2:32.32   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    42.13  1:34.89  2:32.28    3:28.61   
Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Lidén Tholin  2003  Västerviks Simsällskap            23.06   
Majken Hamstedt  2007  Västerviks Simsällskap            24.75   
Molly Wall  2007  Västerviks Simsällskap            25.59   
Mea Bovinder  2007  Västerviks Simsällskap            25.75   
Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            26.36   
Tualie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap            26.95   
Edith Jansson  2007  Västerviks Simsällskap            27.28   
Lisa Wadsten  1900  Västerviks Simsällskap            27.55   
Alice Engström  2005  Västerviks Simsällskap            27.61   
10  Rasmus Jacobsson  2008  Västerviks Simsällskap            28.86   
11  Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            28.87   
12  Tuva Sjöström  2008  Västerviks Simsällskap            30.10   
13  Nassif Khierbek  2008  Västerviks Simsällskap            30.67   
14  Nathalie Hjalmarsson  2008  Västerviks Simsällskap            30.85   
15  Anton Karlsson  2008  Västerviks Simsällskap            31.88   
16  Anna Os  Västerviks Simsällskap            31.93   
17  Nora Jelili  2008  Västerviks Simsällskap            32.13   
18  Signe Lönnberg  2009  Västerviks Simsällskap            32.81   
19  Natalia Borras  2006  Västerviks Simsällskap            34.16   
20  Julia Josefsson  2008  Västerviks Simsällskap            34.81   
21  Didrik Lönnberg  2007  Västerviks Simsällskap            35.56   
22  Hasan Almassi  2007  Västerviks Simsällskap            35.92   
23  Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap            36.18   
24  Magnus Andersson  2009  Västerviks Simsällskap            36.39   
25  Enzo Fridsta  2008  Västerviks Simsällskap            36.68   
26  Carl Koit  2009  Västerviks Simsällskap            37.10   
27  Ida Hjalmarsson  2009  Västerviks Simsällskap            37.12   
28  Simone Scilleri  2009  Västerviks Simsällskap            39.20   
29  Ebba Schmid  2008  Västerviks Simsällskap            39.47   
30  Páll Reinert  2008  Västerviks Simsällskap            42.29   
Edin Bitici  2004  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexia de Mûller  2003  Västerviks Simsällskap            51.93   
Wilma Nordqvist  2003  Västerviks Simsällskap            52.82   
Julia Wall  2004  Västerviks Simsällskap            53.14   
Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            54.68   
Nathalie Johansson  2005  Västerviks Simsällskap            55.33   
Agny Wretlind  2003  Västerviks Simsällskap            56.35   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    37.37        1:18.14   
Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    37.96        1:21.12   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap    42.49        1:31.70   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    43.66        1:32.80   
Bella Ringholt  2004  Västerviks Simsällskap    45.19        1:35.61   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    45.21        1:35.89   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    47.16        1:39.39   
Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    48.59        1:40.04   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    48.13        1:40.21   
10  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    48.32        1:40.92   
11  Fanny Thelin  2002  Västerviks Simsällskap    47.74        1:43.81   
12  Fia Andersson Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap    50.40        1:45.66   
13  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    50.40        1:46.32   
14  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    51.93        1:49.09   
15  Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    53.13        1:52.95   
16  Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap    54.82        1:54.34   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    32.86        1:08.82   
Oscar Sjöblad  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.96        1:10.34   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    34.24        1:10.99   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    37.48        1:19.87   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    39.87        1:23.84   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    39.88        1:25.94   
Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    48.33        1:43.93   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    52.96        1:48.59   
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tualie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap            21.56   
Edith Jansson  2007  Västerviks Simsällskap            23.88   
Alice Engström  2005  Västerviks Simsällskap            24.56   
Agny Wretlind  2003  Västerviks Simsällskap            25.73   
Linn Lidén Tholin  2003  Västerviks Simsällskap            25.84   
Mea Bovinder  2007  Västerviks Simsällskap            26.33   
Lisa Wadsten  1900  Västerviks Simsällskap            26.63   
Majken Hamstedt  2007  Västerviks Simsällskap            26.93   
Rasmus Jacobsson  2008  Västerviks Simsällskap            27.40   
10  Nathalie Hjalmarsson  2008  Västerviks Simsällskap            28.33   
11  Molly Wall  2007  Västerviks Simsällskap            29.18   
12  Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            29.33   
13  Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            30.07   
14  Tuva Sjöström  2008  Västerviks Simsällskap            30.40   
15  Nora Jelili  2008  Västerviks Simsällskap            30.53   
16  Enzo Fridsta  2008  Västerviks Simsällskap            30.87   
17  Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap            31.45   
18  Anton Karlsson  2008  Västerviks Simsällskap            31.60   
19  Julia Josefsson  2008  Västerviks Simsällskap            31.91   
20  Natalia Borras  2006  Västerviks Simsällskap            32.93   
21  Anna Os  Västerviks Simsällskap            33.10   
22  Didrik Lönnberg  2007  Västerviks Simsällskap            33.58   
23  Ida Hjalmarsson  2009  Västerviks Simsällskap            34.15   
24  Nassif Khierbek  2008  Västerviks Simsällskap            34.61   
25  Ebba Schmid  2008  Västerviks Simsällskap            34.62   
26  Signe Lönnberg  2009  Västerviks Simsällskap            35.44   
27  Carl Koit  2009  Västerviks Simsällskap            36.03   
28  Magnus Andersson  2009  Västerviks Simsällskap            38.10   
29  Simone Scilleri  2009  Västerviks Simsällskap            39.63   
30  Páll Reinert  2008  Västerviks Simsällskap            39.80   
31  Hasan Almassi  2007  Västerviks Simsällskap            49.23   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            42.48   
Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap            46.67   
Wilma Nordqvist  2003  Västerviks Simsällskap            47.53   
Fia Andersson Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap            47.85   
Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap            48.34   
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap            50.39   
Fanny Thelin  2002  Västerviks Simsällskap            51.21   
Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            51.92   
Alexia de Mûller  2003  Västerviks Simsällskap            56.21   
10  Nathalie Johansson  2005  Västerviks Simsällskap            1:00.82   
Edin Bitici  2004  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tualie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap            21.72   
Lisa Wadsten  1900  Västerviks Simsällskap            22.22   
Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            22.73   
Edith Jansson  2007  Västerviks Simsällskap            22.94   
Alice Engström  2005  Västerviks Simsällskap            25.32   
Majken Hamstedt  2007  Västerviks Simsällskap            25.37   
Mea Bovinder  2007  Västerviks Simsällskap            26.00   
Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            26.54   
Rasmus Jacobsson  2008  Västerviks Simsällskap            26.72   
10  Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap            27.04   
11  Nora Jelili  2008  Västerviks Simsällskap            27.37   
12  Natalia Borras  2006  Västerviks Simsällskap            27.98   
13  Julia Josefsson  2008  Västerviks Simsällskap            28.18   
14  Nathalie Hjalmarsson  2008  Västerviks Simsällskap            29.08   
15  Nassif Khierbek  2008  Västerviks Simsällskap            29.94   
16  Tuva Sjöström  2008  Västerviks Simsällskap            30.56   
17  Carl Koit  2009  Västerviks Simsällskap            30.62   
18  Molly Wall  2007  Västerviks Simsällskap            31.15   
19  Anton Karlsson  2008  Västerviks Simsällskap            33.31   
20  Anna Os  Västerviks Simsällskap            33.67   
21  Magnus Andersson  2009  Västerviks Simsällskap            33.75   
22  Ebba Schmid  2008  Västerviks Simsällskap            34.35   
23  Ida Hjalmarsson  2009  Västerviks Simsällskap            35.56   
24  Enzo Fridsta  2008  Västerviks Simsällskap            35.68   
25  Signe Lönnberg  2009  Västerviks Simsällskap            35.80   
26  Simone Scilleri  2009  Västerviks Simsällskap            38.96   
27  Didrik Lönnberg  2007  Västerviks Simsällskap            39.94   
28  Hasan Almassi  2007  Västerviks Simsällskap            42.43   
29  Páll Reinert  2008  Västerviks Simsällskap            45.43   
Madis W. Ahlstedt  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Wall  2004  Västerviks Simsällskap            36.86   
Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap            40.27   
Alexia de Mûller  2003  Västerviks Simsällskap            43.22   
Wilma Nordqvist  2003  Västerviks Simsällskap            44.61   
Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            45.73   
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap            47.07   
Agny Wretlind  2003  Västerviks Simsällskap            47.98   
Nathalie Johansson  2005  Västerviks Simsällskap            55.64   
Edin Bitici  2004  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 200m Medley Damer KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    32.84  1:12.04  1:56.83    2:32.29   
Emma Juneskog  1998  Västerviks Simsällskap    36.17  1:20.95  2:07.45    2:48.31   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    39.77  1:26.04  2:19.13    2:59.64   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    39.74  1:29.76  2:21.61    3:04.29   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    43.16  1:32.97  2:27.28    3:10.50   
Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    44.67  1:36.28  2:33.43    3:15.90   
Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    43.85  1:35.59  2:32.80    3:18.03   
Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    53.61  1:50.67  2:53.74    3:44.31   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    28.61  1:04.78  1:44.48    2:14.60   
Oscar Sjöblad  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.91  1:03.69  1:43.43    2:14.91   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    31.06  1:11.32  1:51.02    2:25.42   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    30.27  1:09.07  1:55.07    2:29.48   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    32.34  1:12.97  2:00.11    2:34.97   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    34.33  1:19.93  2:10.46    2:50.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 april 2017 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  17:33