Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  KM 1 Vår    Utskriftsdatum  12 februari 2017   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  22:22   
  Arrangör  Västerviks SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 februari 2017         
 
 
Gren 1, 25m Fjäril Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Yannick Winkler  2003              20.71   
  Västerviks Simsällskap                   
Fanny Thelin  2002              22.33   
  Västerviks Simsällskap  23.27                 
Maja Stolpe  2004              22.69   
  Västerviks Simsällskap  23.45                 
Lisa Grimvall  2004              23.33   
  Västerviks Simsällskap  26.03                 
Melvin Hilding  2005              34.93   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjäril Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tilda Sundell  2005              39.88   
  Västerviks Simsällskap  43.15                 
Mattias Nad  2003              47.01   
  Västerviks Simsällskap                   
Alva Jacobsson  2005              52.08   
  Västerviks Simsällskap  50.33                 
 
Gren 3, 200m Fjäril Damer KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Wedel  2000    427  32.03  1:11.51  1:54.05    2:38.80   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Felicia Claesén  2001    388  35.31  1:15.00  1:59.41    2:43.94   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Maria Miñana Juan  2004    226  42.20  1:33.22  2:25.23    3:16.27   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Fjäril Herrar KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Ohlsén  2000    530  29.40  1:03.49  1:38.71    2:14.07   
  Västerviks Simsällskap  2:19.29                 
                     
Edvin Torlakovic  2001    391  31.13  1:08.76  1:48.53    2:28.46   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Felix Öberg  2001    326  31.84  1:11.14  1:53.85    2:37.71   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Elias Fölling Barck  2001    257  35.68  1:17.52  2:04.35    2:50.70   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Gustav Ferlin  2000    137  43.28  1:36.92  2:33.42    3:30.50   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Ademir Silic  1998              DSQ   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 25m Bröst Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Nordqvist  2003              24.15   
  Västerviks Simsällskap  25.43                 
Majken Hamstedt  2007              26.18   
  Västerviks Simsällskap  25.20                 
Stina Österström  2005              26.50   
  Västerviks Simsällskap  31.56                 
Agny Wretlind  2003              26.58   
  Västerviks Simsällskap  28.50                 
Adam Ekeflod  2006              26.93   
  Västerviks Simsällskap  29.09                 
Hjalmar Aldrin  2007              27.85   
  Västerviks Simsällskap  27.71                 
Cassandra Besheri  2006              27.95   
  Västerviks Simsällskap  27.33                 
Alice Engström  2005              28.71   
  Västerviks Simsällskap  31.64                 
Tualie Hörnell  2006              28.78   
  Västerviks Simsällskap  30.42                 
10  Selma Malminger  2007              29.45   
  Västerviks Simsällskap                   
11  Lisa Wadsten  1900              29.79   
  Västerviks Simsällskap                   
12  Efim Papavramidis  2004              29.83   
  Västerviks Simsällskap                   
13  Tuva Sjöström  2008              30.13   
  Västerviks Simsällskap  30.84                 
14  Rasmus Jacobsson  2008              30.14   
  Västerviks Simsällskap  32.44                 
15  Klara Mellström  2008              30.93   
  Västerviks Simsällskap                   
16  Vilgot Grimvall  2008              31.39   
  Västerviks Simsällskap  33.87                 
17  Nassif Khierbek  2008              31.51   
  Västerviks Simsällskap  34.33                 
17  Ted Sundell  2009              31.51   
  Västerviks Simsällskap  31.72                 
19  Nora Jelili  2008              32.35   
  Västerviks Simsällskap                   
20  Lovisa Liljeblad  2007              34.07   
  Västerviks Simsällskap  34.25                 
21  Hasan Almassi  2007              34.57   
  Västerviks Simsällskap                   
22  Bianca Zanton  2008              35.51   
  Västerviks Simsällskap                   
23  Kaia Weidmert  2008              35.54   
  Västerviks Simsällskap  35.00                 
24  Enzo Fridsta  2008              35.65   
  Västerviks Simsällskap  34.58                 
25  Anna Os  2007              37.42   
  Västerviks Simsällskap                   
26  Sanna Ottosson  2007              37.61   
  Västerviks Simsällskap                   
27  Carl Koit  2009              37.84   
  Västerviks Simsällskap                   
28  Julia Josefsson  2008              38.06   
  Västerviks Simsällskap  40.31                 
29  Ida Hjalmarsson  2009              38.95   
  Västerviks Simsällskap                   
30  Lucas Klofstad  2008              39.12   
  Västerviks Simsällskap                   
31  Agnes Jansson  2008              39.73   
  Västerviks Simsällskap                   
32  Natalia Borras  2006              40.09   
  Västerviks Simsällskap                   
33  Magnus Andersson  2009              41.42   
  Västerviks Simsällskap                   
34  Páll Reinert  2008              44.66   
  Västerviks Simsällskap                   
Anton Karlsson  2008              DNS   
  Västerviks Simsällskap  32.75                 
Ellen Lowejko  2005              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröst Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Yannick Winkler  2003              47.85   
  Västerviks Simsällskap  46.42                 
Fanny Thelin  2002              47.90   
  Västerviks Simsällskap  48.17                 
Leo Bovinder  2005              49.77   
  Västerviks Simsällskap                   
Hannes Hallberg  2004              49.88   
  Västerviks Simsällskap  53.15                 
Maja Stolpe  2004              51.88   
  Västerviks Simsällskap  49.38                 
Mattias Nad  2003              52.22   
  Västerviks Simsällskap  51.51                 
Simon Adolfsson  2005              54.79   
  Västerviks Simsällskap  1:03.67                 
Melvin Hilding  2005              56.72   
  Västerviks Simsällskap  57.29                 
Liine Koit  2007              56.90   
  Västerviks Simsällskap                   
Alexia de Mûller  2003              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 7, 100m Rygg Damer KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Wedel  2000    486  33.48        1:09.96   
  Västerviks Simsällskap  1:03.99                 
                     
Felicia Claesén  2001    399  35.81        1:14.73   
  Västerviks Simsällskap  1:05.56                 
                     
Emma Juneskog  1998    324  38.41        1:20.10   
  Västerviks Simsällskap  1:19.54                 
                     
Mira Grimvall  2002    300  39.71        1:22.19   
  Västerviks Simsällskap  1:20.78                 
                     
Maria Miñana Juan  2004    254  43.20        1:26.84   
  Västerviks Simsällskap  1:28.50                 
                     
Alva Claesén  2004    245  42.87        1:27.89   
  Västerviks Simsällskap  1:25.10                 
                     
Tilda Sundell  2005    239  43.98        1:28.57   
  Västerviks Simsällskap  1:29.76                 
                     
Bella Ringholt  2004    227  43.09        1:30.17   
  Västerviks Simsällskap  1:58.79                 
                     
Ellen Augustini  2002    225  43.44        1:30.46   
  Västerviks Simsällskap  1:34.72                 
                     
10  Emma Kindberg  2004    215  45.06        1:31.84   
  Västerviks Simsällskap  1:36.20                 
                     
10  Linnea Karlsson  2004    215  43.95        1:31.84   
  Västerviks Simsällskap  1:44.31                 
                     
12  Ida-Lee Fjelstrenius  2002    207  45.78        1:32.93   
  Västerviks Simsällskap  1:19.05                 
                     
13  Ida Holmberg  2004    133  51.17        1:47.73   
  Västerviks Simsällskap  1:42.12                 
                     
14  Alva Jacobsson  2005    101  56.87        1:57.80   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 100m Rygg Herrar KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Ohlsén  2000    475  29.64        1:02.68   
  Västerviks Simsällskap  54.21                 
                     
Edvin Torlakovic  2001    383  33.04        1:07.34   
  Västerviks Simsällskap  1:08.71                 
                     
Felix Öberg  2001    374  32.57        1:07.86   
  Västerviks Simsällskap  59.55                 
                     
Jesper Jönsson  2000    349  33.12        1:09.44   
  Västerviks Simsällskap  1:06.25                 
                     
Ademir Silic  1998    313  33.21        1:12.04   
  Västerviks Simsällskap  1:07.51                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    222  39.34        1:20.73   
  Västerviks Simsällskap  1:12.51                 
                     
Stefanos Gavriliidis  2003    203  39.16        1:23.15   
  Västerviks Simsällskap  1:36.91                 
                     
Gustav Ferlin  2000    180  42.19        1:26.60   
  Västerviks Simsällskap  1:19.10                 
                     
Mattias Nad  2003    92  51.00        1:48.19   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 25m Rygg Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tualie Hörnell  2006              22.77   
  Västerviks Simsällskap  23.21                 
Stina Österström  2005              22.90   
  Västerviks Simsällskap  24.55                 
Wilma Nordqvist  2003              23.83   
  Västerviks Simsällskap                   
Edin Bitici  2004              24.94   
  Västerviks Simsällskap  30.03                 
Alice Engström  2005              26.06   
  Västerviks Simsällskap  27.88                 
Cassandra Besheri  2006              26.30   
  Västerviks Simsällskap  27.93                 
Adam Ekeflod  2006              26.95   
  Västerviks Simsällskap  27.31                 
Enzo Fridsta  2008              28.19   
  Västerviks Simsällskap  30.03                 
Ted Sundell  2009              28.60   
  Västerviks Simsällskap  31.82                 
10  Majken Hamstedt  2007              28.62   
  Västerviks Simsällskap  31.62                 
11  Rasmus Jacobsson  2008              28.89   
  Västerviks Simsällskap  28.26                 
12  Agny Wretlind  2003              29.05   
  Västerviks Simsällskap                   
13  Lisa Wadsten  1900              29.44   
  Västerviks Simsällskap                   
14  Efim Papavramidis  2004              29.62   
  Västerviks Simsällskap                   
15  Tuva Sjöström  2008              29.87   
  Västerviks Simsällskap  33.60                 
16  Julia Josefsson  2008              30.18   
  Västerviks Simsällskap  36.81                 
17  Hjalmar Aldrin  2007              30.46   
  Västerviks Simsällskap  30.89                 
18  Vilgot Grimvall  2008              31.94   
  Västerviks Simsällskap  34.12                 
19  Selma Malminger  2007              32.43   
  Västerviks Simsällskap                   
20  Nora Jelili  2008              32.62   
  Västerviks Simsällskap                   
21  Kaia Weidmert  2008              33.89   
  Västerviks Simsällskap  36.02                 
22  Natalia Borras  2006              34.10   
  Västerviks Simsällskap  32.27                 
23  Nassif Khierbek  2008              34.40   
  Västerviks Simsällskap  37.76                 
24  Sanna Ottosson  2007              36.66   
  Västerviks Simsällskap                   
25  Bianca Zanton  2008              37.78   
  Västerviks Simsällskap                   
26  Magnus Andersson  2009              37.91   
  Västerviks Simsällskap                   
27  Anna Os  2007              39.11   
  Västerviks Simsällskap                   
28  Lovisa Liljeblad  2007              39.28   
  Västerviks Simsällskap  41.38                 
29  Ida Hjalmarsson  2009              39.92   
  Västerviks Simsällskap                   
30  Páll Reinert  2008              41.14   
  Västerviks Simsällskap                   
31  Lucas Klofstad  2008              41.93   
  Västerviks Simsällskap                   
Anton Karlsson  2008              DNS   
  Västerviks Simsällskap  32.81                 
 
Gren 10, 50m Rygg Mix Utmarnaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Grimvall  2004              48.32   
  Västerviks Simsällskap  51.41                 
Hannes Hallberg  2004              49.56   
  Västerviks Simsällskap  54.79                 
Simon Adolfsson  2005              51.98   
  Västerviks Simsällskap  53.19                 
Leo Bovinder  2005              52.32   
  Västerviks Simsällskap                   
Melvin Hilding  2005              55.32   
  Västerviks Simsällskap  54.26                 
Alexia de Mûller  2003              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 11, 25m Frisim Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ellen Lowejko  2005              18.26   
  Västerviks Simsällskap                   
Edin Bitici  2004              20.17   
  Västerviks Simsällskap  25.12                 
Wilma Nordqvist  2003              21.58   
  Västerviks Simsällskap                   
Hjalmar Aldrin  2007              22.03   
  Västerviks Simsällskap  22.59                 
Efim Papavramidis  2004              22.20   
  Västerviks Simsällskap                   
Tualie Hörnell  2006              22.36   
  Västerviks Simsällskap  22.00                 
Stina Österström  2005              22.37   
  Västerviks Simsällskap  26.68                 
Agny Wretlind  2003              22.93   
  Västerviks Simsällskap  30.15                 
Majken Hamstedt  2007              23.59   
  Västerviks Simsällskap  24.77                 
10  Lisa Wadsten  1900              25.31   
  Västerviks Simsällskap                   
11  Adam Ekeflod  2006              25.56   
  Västerviks Simsällskap  26.56                 
12  Alice Engström  2005              25.90   
  Västerviks Simsällskap  27.31                 
13  Cassandra Besheri  2006              26.53   
  Västerviks Simsällskap  25.48                 
14  Liine Koit  2007              26.95   
  Västerviks Simsällskap  28.09                 
15  Selma Malminger  2007              27.34   
  Västerviks Simsällskap                   
16  Vilgot Grimvall  2008              27.40   
  Västerviks Simsällskap                   
17  Natalia Borras  2006              29.09   
  Västerviks Simsällskap  33.01                 
18  Julia Josefsson  2008              29.68   
  Västerviks Simsällskap                   
19  Nora Jelili  2008              29.79   
  Västerviks Simsällskap                   
20  Ted Sundell  2009              29.83   
  Västerviks Simsällskap  27.70                 
21  Rasmus Jacobsson  2008              29.96   
  Västerviks Simsällskap  26.53                 
22  Kaia Weidmert  2008              30.29   
  Västerviks Simsällskap  31.04                 
23  Nassif Khierbek  2008              30.40   
  Västerviks Simsällskap  30.88                 
24  Enzo Fridsta  2008              31.01   
  Västerviks Simsällskap  30.34                 
25  Carl Koit  2009              33.85   
  Västerviks Simsällskap                   
26  Lovisa Liljeblad  2007              34.19   
  Västerviks Simsällskap                   
27  Bianca Zanton  2008              35.81   
  Västerviks Simsällskap                   
28  Hasan Almassi  2007              37.62   
  Västerviks Simsällskap                   
29  Anna Os  2007              38.78   
  Västerviks Simsällskap                   
30  Magnus Andersson  2009              43.02   
  Västerviks Simsällskap                   
31  Páll Reinert  2008              44.81   
  Västerviks Simsällskap                   
32  Lucas Klofstad  2008              45.15   
  Västerviks Simsällskap                   
Anton Karlsson  2008              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
Tuva Sjöström  2008              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 12, 50m Frisim Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Yannick Winkler  2003              35.93   
  Västerviks Simsällskap  36.23                 
Hannes Hallberg  2004              39.13   
  Västerviks Simsällskap  41.88                 
Maja Stolpe  2004              43.96   
  Västerviks Simsällskap  42.89                 
Lisa Grimvall  2004              44.63   
  Västerviks Simsällskap  45.66                 
Alva Jacobsson  2005              44.97   
  Västerviks Simsällskap  45.29                 
Leo Bovinder  2005              45.96   
  Västerviks Simsällskap                   
Simon Adolfsson  2005              47.02   
  Västerviks Simsällskap  50.97                 
Fanny Thelin  2002              47.92   
  Västerviks Simsällskap  45.40                 
Melvin Hilding  2005              49.98   
  Västerviks Simsällskap  49.76                 
Alexia de Mûller  2003              DNS   
  Västerviks Simsällskap                   
 
Gren 13, 400m Frisim Damer KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Wedel  2000    513  1:08.87  2:24.02  3:40.46    4:52.82   
  Västerviks Simsällskap  5:11.85                 
                     
Emma Juneskog  1998    409  1:12.32  2:33.02  3:54.57    5:15.73   
  Västerviks Simsällskap  5:15.64                 
                     
Felicia Claesén  2001    401  1:13.92  2:36.98  4:00.16    5:17.98   
  Västerviks Simsällskap  5:24.80                 
                     
Maria Miñana Juan  2004    323  1:22.55  2:52.44  4:20.95    5:41.63   
  Västerviks Simsällskap  5:59.77                 
                     
Clara Kuggvik  2005    319  1:18.40  2:47.73  4:18.56    5:42.96   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Emma Kindberg  2004    273  1:24.44  2:57.83  4:31.76    6:01.39   
  Västerviks Simsällskap  6:07.19                 
                     
Ellen Augustini  2002    249  1:24.11  2:58.46  4:36.43    6:12.46   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Alva Claesén  2004    248  1:25.41  3:00.37  4:37.99    6:12.79   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
Tilda Sundell  2005    246  1:28.76  3:05.65  4:42.62    6:13.92   
  Västerviks Simsällskap  6:21.25                 
                     
10  Linnea Karlsson  2004    239  1:28.76  3:05.92  4:44.29    6:17.53   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
11  Ida-Lee Fjelstrenius  2002    229  1:25.16  3:00.41  4:41.95    6:23.23   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
12  Ida Holmberg  2004    161  1:40.35  3:33.28  5:27.40    7:10.59   
  Västerviks Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 400m Frisim Herrar KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Ohlsén  2000    509  1:02.27  2:10.84  3:17.39    4:25.67   
  Västerviks Simsällskap  4:26.17                 
                     
Edvin Torlakovic  2001    423  1:05.10  2:15.23  3:29.27    4:42.57   
  Västerviks Simsällskap  5:04.27                 
                     
Felix Öberg  2001    385  1:07.77  2:22.93  3:38.34    4:51.75   
  Västerviks Simsällskap  4:50.30                 
                     
Jesper Jönsson  2000    371  1:08.68  2:23.31  3:38.94    4:55.30   
  Västerviks Simsällskap  4:53.37                 
                     
Ademir Silic  1998    337  1:08.04  2:24.25  3:43.82    5:04.96   
  Västerviks Simsällskap  4:43.23                 
                     
Stefanos Gavriliidis  2003    268  1:16.66  2:41.63  4:07.31    5:28.84   
  Västerviks Simsällskap  5:54.77                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    245  1:16.28  2:40.68  4:08.31    5:38.94   
  Västerviks Simsällskap  5:46.42                 
                     
Gustav Ferlin  2000    210  1:24.61  2:54.69  4:26.16    5:56.72   
  Västerviks Simsällskap  5:42.29                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 februari 2017 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  22:22