Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KM 3    Utskriftsdatum  18 september 2017   
  Tävlingsort  Västervik    Utskriftstid  18:31   
  Arrangör  VSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 1, 25m Fjäril Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Thelin  2002  Västerviks Simsällskap            20.63   
Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap            21.88   
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap            22.27   
Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap            24.32   
Enzo Fridsta  2008  Västerviks Simsällskap            30.64   
Agny Wretlind  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
Anna Os  2007  Västerviks Simsällskap            DNS   
Bernat Miñana Juan  2006  Västerviks Simsällskap            DNS   
Fia Andersson Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Fjäril Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap            40.49   
Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            42.21   
Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap            43.74   
Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap            46.87   
Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap            53.98   
Alva Jacobsson  2005  Västerviks Simsällskap            DNS   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    31.24        1:07.80   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    32.14        1:12.10   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    37.05        1:20.56   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    35.62        1:23.85   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    38.32        1:27.44   
Tuva Jansson  2003  Västerviks Simsällskap    36.10        1:30.70   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    42.48        1:33.71   
Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    50.14        1:53.80   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            DNS   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 4, 100m Fjäril Herrar KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    26.81        58.46   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    29.36        1:03.74   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    31.35        1:08.33   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    32.47        1:10.93   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    33.71        1:13.59   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröst Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Jansson  2007  Västerviks Simsällskap            25.15   
August Åhlin  2004  Västerviks Simsällskap            25.62   
Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            26.12   
Tuvalie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap            26.29   
Mea Bovinder  2007  Västerviks Simsällskap            27.06   
Julia Eriksson  2005  Västerviks Simsällskap            27.09   
Nathalie Hjalmarsson  2008  Västerviks Simsällskap            27.11   
Vilgot Grimvall  2008  Västerviks Simsällskap            27.59   
Efim Papavramidis  2004  Västerviks Simsällskap            27.72   
10  Yadigar Haji Taleb  2005  Västerviks Simsällskap            28.72   
11  Enzo Fridsta  2008  Västerviks Simsällskap            29.44   
12  Rasmus Jacobsson  2008  Västerviks Simsällskap            29.75   
13  Nassif Khierbek  2008  Västerviks Simsällskap            31.12   
14  Signe Lönnberg  2009  Västerviks Simsällskap            31.67   
15  Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap            32.93   
16  Didrik Lönnberg  2007  Västerviks Simsällskap            33.86   
17  Natalia Borras  2006  Västerviks Simsällskap            34.04   
18  Magnus Andersson  2009  Västerviks Simsällskap            34.97   
19  Alois Åhlin  2008  Västerviks Simsällskap            37.85   
20  Sam Bovinder  2010  Västerviks Simsällskap            37.97   
21  Simone Scilleri  2009  Västerviks Simsällskap            41.97   
Anna Os  2007  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröst Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Thelin  2002  Västerviks Simsällskap            46.40   
Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap            48.02   
Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap            49.45   
Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            49.58   
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap            50.53   
Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap            52.24   
Majken Hamstedt  2007  Västerviks Simsällskap            52.42   
Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap            53.74   
Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap            54.90   
10  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap            55.13   
11  Stina Österström  2005  Västerviks Simsällskap            55.66   
12  Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            57.66   
13  Harald Rasmusson  2007  Västerviks Simsällskap            58.68   
Alva Jacobsson  2005  Västerviks Simsällskap            DNS   
Fia Andersson Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Rygg Damer KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    36.32  1:15.99  1:57.05    2:36.75   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    38.99  1:20.58  2:03.18    2:45.87   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    40.52  1:24.49  2:10.75    2:55.95   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    41.98  1:28.13  2:14.26    2:57.74   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    42.63  1:27.80  2:14.26    2:58.43   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    43.56  1:30.08  2:18.48    3:05.04   
Linnea Karlsson  2004  Västerviks Simsällskap    46.56  1:36.47  2:28.04    3:19.26   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    46.97  1:38.54  2:31.14    3:22.64   
Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    51.09  1:46.55  2:43.10    3:37.18   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            DNS   
Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Rygg Herrar KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    30.56  1:04.98  1:40.01    2:14.82   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    33.80  1:10.78  1:49.39    2:26.62   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    35.42  1:14.47  1:54.45    2:32.32   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    36.38  1:16.20  1:56.57    2:35.57   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    40.80  1:23.96  2:08.86    2:52.62   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Rygg Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuvalie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap            21.96   
Edith Jansson  2007  Västerviks Simsällskap            23.23   
Mea Bovinder  2007  Västerviks Simsällskap            25.97   
Majken Hamstedt  2007  Västerviks Simsällskap            26.17   
Vilgot Grimvall  2008  Västerviks Simsällskap            26.22   
Rasmus Jacobsson  2008  Västerviks Simsällskap            26.37   
Julia Eriksson  2005  Västerviks Simsällskap            26.41   
Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            26.48   
Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            26.78   
10  Nathalie Hjalmarsson  2008  Västerviks Simsällskap            27.34   
11  Enzo Fridsta  2008  Västerviks Simsällskap            27.77   
12  Efim Papavramidis  2004  Västerviks Simsällskap            28.16   
13  Charmey Ong  2003  Västerviks Simsällskap            29.37   
14  Meycarl Ong  2002  Västerviks Simsällskap            29.65   
15  Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap            29.77   
16  Simone Scilleri  2009  Västerviks Simsällskap            30.64   
17  Didrik Lönnberg  2007  Västerviks Simsällskap            31.40   
18  Natalia Borras  2006  Västerviks Simsällskap            33.12   
19  August Åhlin  2004  Västerviks Simsällskap            35.30   
20  Nassif Khierbek  2008  Västerviks Simsällskap            35.31   
20  Signe Lönnberg  2009  Västerviks Simsällskap            35.31   
22  Ebba Schmid  2008  Västerviks Simsällskap            35.32   
23  Magnus Andersson  2009  Västerviks Simsällskap            37.44   
24  Yadigar Haji Taleb  2005  Västerviks Simsällskap            37.60   
                     
 
Gren 10, 50m Rygg Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap            45.01   
Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            47.20   
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap            48.72   
Stina Österström  2005  Västerviks Simsällskap            49.43   
Elin Hagman  2004  Västerviks Simsällskap            49.47   
Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap            50.11   
Fanny Thelin  2002  Västerviks Simsällskap            52.27   
Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap            52.63   
Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap            54.63   
Alva Jacobsson  2005  Västerviks Simsällskap            DNS   
Fia Andersson Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Jansson  2007  Västerviks Simsällskap            20.51   
Tuvalie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap            22.50   
Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            22.68   
Majken Hamstedt  2007  Västerviks Simsällskap            23.83   
Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            24.78   
Harald Rasmusson  2007  Västerviks Simsällskap            24.79   
Rasmus Jacobsson  2008  Västerviks Simsällskap            25.25   
Vilgot Grimvall  2008  Västerviks Simsällskap            25.43   
Nathalie Hjalmarsson  2008  Västerviks Simsällskap            25.44   
10  Mea Bovinder  2007  Västerviks Simsällskap            25.56   
11  Ted Sundell  2009  Västerviks Simsällskap            26.75   
12  Natalia Borras  2006  Västerviks Simsällskap            28.50   
13  Yadigar Haji Taleb  2005  Västerviks Simsällskap            29.15   
14  Nassif Khierbek  2008  Västerviks Simsällskap            29.16   
15  Enzo Fridsta  2008  Västerviks Simsällskap            30.16   
16  Simone Scilleri  2009  Västerviks Simsällskap            31.91   
17  Didrik Lönnberg  2007  Västerviks Simsällskap            33.30   
18  Magnus Andersson  2009  Västerviks Simsällskap            33.67   
19  Signe Lönnberg  2009  Västerviks Simsällskap            34.78   
Agny Wretlind  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
Anna Os  2007  Västerviks Simsällskap            DNS   
Bernat Miñana Juan  2006  Västerviks Simsällskap            DNS   
Filip Andersson  2004  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Mix Utmanaren, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap            38.28   
Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap            40.26   
Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap            43.84   
Simon Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            44.11   
Fanny Thelin  2002  Västerviks Simsällskap            44.28   
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap            45.21   
Efim Papavramidis  2004  Västerviks Simsällskap            46.80   
Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap            47.35   
Stina Österström  2005  Västerviks Simsällskap            52.67   
Alva Jacobsson  2005  Västerviks Simsällskap            DNS   
Fia Andersson Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 400m Medley Damer KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    1:11.50  2:35.87  4:09.59    5:23.44   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    1:18.59  2:48.03  4:22.05    5:37.93   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    1:24.83  3:04.62  4:52.05    6:17.78   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    1:29.64  3:12.68  4:59.61    6:26.98   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    1:39.90  3:15.75  5:01.68    6:30.11   
Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap            DNS   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 400m Medley Herrar KM, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    1:02.06  2:18.66  3:40.18    4:46.29   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    1:07.15  2:31.91  3:53.44    5:03.58   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    1:13.37  2:38.43  4:13.80    5:24.35   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    1:14.81  2:38.02  4:17.02    5:27.33   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    1:17.28  2:51.90  4:35.16    6:03.10   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  18 september 2017 
Licensierad till: Västerviks Simsällskap  Utskriftstid  18:31